Marketing społecznościowy

Marketing social media (lub marketing społecznościowy) obejmuje szereg narzędzi oraz metodyk poruszania się w mediach społecznościowych, których celem jest zbudowanie i utrzymanie pozytywnego wizerunki marki w sieci.

Często pojęcie marketingu social media kojarzone jest z prowadzeniem profilu na Facebooku. Jest to jednak bardzo skrótowe myślenie, ponieważ social media marketing to prowadzenie działań we wszystkich mediach społecznościowych ujętych w wypracowanej strategii marketingowej. Będziemy zatem mieć tu do czynienia z platformami społecznościowymi (Facebook, Instagram, Twitter, YouTube, Linkedin), jak i forami, blogosferą.

Na czym polega?

Każdy nowy projekt marketingowy w sieciach społecznościowych wiąże się z audytem social media, który wskaże dotychczasową aktywność danej marki w Internecie – mocne i słabe strony objętego kierunku oraz rekomendacje zmian. Z kolei realizowana strategia, ze względu na to, jak dynamiczne są współczesne kanały social media, wymaga ciągłej weryfikacji. Ważny będzie tutaj monitoring mediów społecznościowych, gdzie za pomocą specjalnych narzędzi możemy sprawdzać ile i w jaki sposób o naszej marce mówią internauci, a także w razie kryzysu – szybko zareagować. Szczególnie przydatne jest to w przypadku, gdy prowadzimy działania szersze, np. na forach internetowych – aby móc w gąszczu wątków i postów bezpośrednio dotrzeć do naszych aktualnych i potencjalnych klientów.

Marketing społecznościowy to również płatne kampanie, które można realizować poprzez system Facebook Ads. Dzięki takiej formie promocji możemy dotrzeć z naszą ofertą do jeszcze większego grona odbiorców niż nasi dotychczasowi fani, wyświetlając reklamy odpowiednio stargetowanym użytkownikom Facebooka i Instagrama.

Marketing społecznościowy jest doskonałym sposobem na budowanie wizerunku marki w sieci, co przekłada się na generowanie ruchu w e-sklepie czy serwisie firmowym. Jeżeli szukasz sposobu na to, by zaistnieć w social media i potrzebujesz odpowiednio dobranej strategii dotarcia do grupy docelowej, skorzystaj z naszej oferty na marketing w mediach społecznościowych.

Marketing społecznościowy