Wartościowe treści

Content marketing to produkowanie wartościowych treści, które będą odpowiadać na potrzeby naszych klientów. Treści, które będą realizować strategię komunikacji, a jednocześnie będą doskonale wpisane w insight konsumencki. 

Content marketing to zatem:

  • Dystrybucja wartościowej treści 
  • Przyciąganie uwagi 
  • Zdobywanie zaangażowania 

Ważne jest podkreślenie, że content marketing nie opiera się na fabryce treści. To przede wszystkim sztuka zrozumienia i zaspokojenia potrzeb naszego klienta. W Internecie istotną rolę odgrywa więc monitoring, słuchanie społeczności, dialog z konsumentami w serwisach społecznościowych, a następnie wyciąganie wniosków i dopasowywanie komunikacji do potrzeb odbiorców. Nie należy stawiać znaku równości między contentem a content marketingiem. To, że coś jest treścią, np. serial, nie znaczy, że jest to content marketing. Jest działaniem opartym na produkcji treści w oparciu o insight konsumencki, wyznaczone cele strategii contentowej oraz wskaźniki pomiaru tych działań. Content marketing to kolejno strategia, realizacja, dystrybucja treści i ciągłe ulepszanie działań – z takich głównych elementów składa się kompletna strategia content marketingowa. To zatem proces, a nie działania podejmowane ad hoc.

Zatem krótko ujmując content marketing to strategia, która polega na pozyskiwaniu klientów za pomocą publikacji przydatnych i bardzo atrakcyjnych treści, których celem jest zainteresowanie zarówno ogólnej, jak i ściśle określonej grupy odbiorców. Ten sposób marketingu bazuje na jednostronnym przekazie reklamowym, skierowanym na budowanie stabilnych i długoterminowych relacji poprzez zaangażowanie zarówno osób promujących treści, jak i ich odbiorców.

Zadaniem content marketingu, oprócz popularyzacji marek, jest również stworzenie podstaw do budowania widoczności w Google, które “promuje” dobry content. Dodatkowo, publikowanie oraz promocja popularnych i wysokiej jakości treści powoduje, że użytkownicy w sposób naturalny linkują dobre treści, co bezpośrednio wpływa na poprawę pozycji strony w wyszukiwarce.

Content Marketing wartościowe teksty