Skip to main content

Firmowe konta Social Media

Firmowe konta social mediach to obecnie jeden z głównych sposobów zapewnienia sobie rozpoznawalności w sieci i budowania wizerunku marki w oparciu o atrakcyjny content. Nie można oczywiście założyć, że samo pojawienie się profilu bez aktywnych interakcji z użytkownikami i regularności w tworzeniu treści przyniesie efekty, ale pewne jest jedno – w social media warto istnieć nawet po to, by przekierowywać ruch na stronę główną.

Dzięki social mediom tworzymy społeczność związaną z naszą działalnością i to właśnie społeczność ta stanowi dla nas najlepsze źródło informacji o grupie docelowej, preferencjach naszych klientów i kolejnych krokach, jakie warto podjąć w drodze do zwiększania swojego zasięgu. To właśnie tam najłatwiej kierować swoim wizerunkiem, tworząc treści, na podstawie których mamy być rozpoznawalni.

Stworzenie platformy komunikacji z klientem

Firma, która chce budować aktywną i pozytywną relację ze swoim klientem, musi angażować się w najlepszą możliwą obsługę jego zapytań. Standardowe formularze kontaktowe na stronie internetowej nie wystarczają, gdy marki konkurencyjne decydują się na budowanie swojej relacji poprzez media społecznościowe!

Dzięki kontom w social mediach możesz poprawić obsługę klienta swojej firmy, skracając wyraźnie dystans pomiędzy marką a jej odbiorcą. Działania takie otwierają ludzi na kontakt ze swoimi ulubionymi firmami i zadawanie pytań, o które zwykle mogliby się nie pokusić. Media społecznościowe dają też niepowtarzalną szansę na udzielanie szybkich odpowiedzi na najbardziej nurtujące klientów pytania – nawet proste zapytanie o dostępność produktu, na które udzielimy odpowiedź, od razu może spowodować, że klient nie pójdzie do konkurencji, a zaczeka na powrót produktu do oferty.

Budowanie zasięgu w sieci

Media społecznościowe, jak sama nazwa wskazuje, skupiają się na budowaniu społeczności wokół profili osobistych i firmowych. Jest to więc doskonała okazja na zdobywanie popularności w sieci, budowanie zasięgu i wypromowanie własnej strony internetowej w oparciu o wartości, które spodobają się odbiorcom. Możliwość udostępniania postów przez społeczność wokół profilu to także najlepsza szansa na dotarcie do dużej liczby nowych odbiorców, którzy dodatkowo zachęceni atrakcyjnym call-to-action czy nawet zwyczajnym „udostępnij” i „polub” będą bardziej skłonni do zainteresowania się ofertą naszej firmy.

Przestrzeń reklamowa

Gdy powstawał Facebook, YouTube czy Instagram, nikt nie myślał o nich w kontekście internetowych billboardów reklamowych, jednak kilka lat wystarczyło, by marki dostrzegły w nich poważny potencjał promocyjny. Wspomniane wcześniej budowanie zasięgu opiera się w dużej mierze właśnie o reklamy, które targetowane na konkretne grupy odbiorców, np. osoby zainteresowane usługami SEO, pozwalają dotrzeć z ofertą do zupełnie nowych odbiorców.

Odpowiednio ustawiona reklama zwiększa rozpoznawalność marki, jej zasięgi i liczbę polubień strony lub postu, a dodatkowo wspiera sprzedaż poprzez aktywne zachęcanie do skorzystania z oferty i możliwość interakcji z reklamą. Porównując jej działania z bardziej tradycyjnymi reklamami w prasie, na billboardach, w telewizji czy nawet z reklamami bannerowymi Google, reklama w social mediach stanowi efektywną i stosunkowo tanią alternatywę.

Miejsce na content

Tworzenie wyłącznie tekstowych treści umieszczanych na stronie internetowej w formie opisów, FAQ czy nawet artykułów blogowych nie ma takiej siły przebicia, jak zdjęcia czy filmy publikowane w mediach społecznościowych. To dość nietypowa, a jednocześnie bardzo ciekawa odskocznia od tradycyjnego contentu, dająca szansę pokazania jak wygląda nasza firma „od wewnątrz” i ukazania jej w bardziej ludzkim, naturalnym świetle. Ostatecznie to właśnie naturalność i przystępność przyciągają uwagę ludzi i budują zasięgi profilu. Co więcej, publikowanie filmów i zdjęć (własnych, a nie generycznych, pobranych ze stocków) jest dobrze widziane przez algorytm Facebooka i powoduje, że strona jest proponowana większemu gronu odbiorców.

Sprawdź nas na:
Facebook
i bądź na bierząco!

Dowiedz się więcej o marketingu na naszym blogu!

firmowe konta social media

 

 

Close Menu
TEL: +48 570 567 188 MAIL: biuro@wickedbrains.com
Translate site »