Skip to main content

Jak się reklamować?

Jak reklamować firmę w Google by skutecznie pozyskiwać klientów i budować przyszłą bazę odbiorców? Możliwości jest wiele, co w połączeniu z kampaniami na Facebooku i e-mail marketingiem stanowić powinno trzon Twoich działań marketingowych. Mimo wszystko łatwo pogubić się w meandrach narzędzi i formatów reklamowych. Od czego zacząć promocję firmy w ekosystemie Google?

Z czym to się je?

Nie wszystkie działania, jakie możesz podjąć są płatne, nie wszystkie też wymagają dużych budżetów. Kompleksowe wykorzystanie ekosystemu pozwala reklamować firmę w wyszukiwarce na kilka różnorodnych sposobów. Poniżej znajdziesz wszystkie możliwości jakie według mnie musisz wykorzystywać w dniu dzisiejszym. Im więcej z nich wdrożysz tym szybciej zaczniesz pozyskiwać potencjalnych klientów budując wizerunek poprawnie prowadzonej i zarządzanej firmy.

W innym miejscu na blogu znajdziesz szczegółowy opis wszystkich elementów związanych z Google Moja Firma. W skrócie, usługa ta pozwala na stworzenie wizytówki, która widoczna jest w wynikach wyszukiwania oraz na mapach Google. Dla firm lokalnych pozycja obowiązkowa. Sprawdź już dzisiaj w jaki sposób prezentuje się Twoja konkurencja wykorzystując możliwości wizytówki. Jeśli chcesz by klient dotarł do siedziby Twojej firmy musisz przejść przez stosunkowo prosty sposób tworzenia konta Google Moja Firma.

Prowadzenie bloga pomoże Ci reklamować firmę w Google, wymaga jednak przede wszystkim dużej regularności, dozy pomysłowości oraz głównie inwestycji czasu. Firmy, którym kilka lat temu doradziłem prowadzenie bloga dzisiaj generują nawet kilkaset odwiedzin miesięcznie. Jeśli dołożymy do tego rzetelny audyt SEO i wparcie narzędziami stworzymy potężne źródło pozyskiwania klientów, które dodatkowo będzie przynosiło nam profity przez kolejne lata.

Jak wykorzystać możliwości Google Ads?

Ten element, specjalizując się w kampaniach reklamowych w ekosystemie Google, opisuję na tym blogu regularnie. Wdrożyć możemy kampanie w wyszukiwarce, kampanie produktowe, remarketing czy też, posiadając większą ilość budżetu reklamowego, także kampanie display. Największą zaletą kampanii w wyszukiwarce jest to, że potencjalni klienci właśnie teraz, w tym momencie poszukują produktów i usług jakie oferujemy. Zamiast docierać do nich mało efektywnymi ulotkami budżet ten przeznaczyć powinniśmy na w pełni mierzalne działania.

Jakie narzędzia Google warto wykorzystać?

Aby skutecznie reklamować firmę w Google zadbać musisz o kilka narzędzi, które przede wszystkim pozwolą Ci analizować prowadzone działania. Pierwszym z nich jest Google Analytics, którego z niezrozumiałych dla mnie powodów nadal nie używa wiele mniejszych bądź średnich firm. To potężne narzędzie analityczne jednak nawet jego podstawowe możliwości pozwolą Ci wyciągać najważniejsze dla Twojej firmy wnioski.

Drugim polecanym przeze mnie narzędziem jest Google Search Console, dzięki któremu przeanalizujesz swoją widoczność w organicznych wynikach wyszukiwania, sprawdzisz jakie frazy wyszukiwali i klikali Twoi potencjalni klienci, jakie pozycje zajmujesz w wynikach wyszukiwania i jaki ruch w ten sposób generujesz. Dodatkowo sprawdzić możesz wszelkie błędy w indeksowaniu jakie dotyczą Twojej witryny.

Ostatnim, obowiązkowym według mnie, narzędziem jakie musisz wykorzystać jest Google Tag Manager. To najprostszy sposób by dodać do witryny wszelkie niezbędne kody bez konieczności angażowania za każdym razem programisty. Jednocześnie pozwala na wiele więcej, w tym możliwość mierzenia w kooperacji z Google Analytics kliknięć w linki na stronie, przycisków, pobrania materiałów. Wszystkie powyższe narzędzia tworzą istotną synergię, którą warto wykorzystać w swojej firmie.

 

Sprawdź nas na:
Facebook
i bądź na bierząco!

Dowiedz się więcej o marketingu na naszym blogu!

jak się reklamować

Close Menu
TEL: +48 570 567 188 MAIL: biuro@wickedbrains.com
Translate site »