Czym właściwie jest SEO ?

Często ostatnio używany termin, który niektórym może kojarzyć się jedynie z modnym zapożyczeniem, używanym w tzw. korpo języku. SEO — z angielskiego Search Engine Optimization, czyli dosłownie optymalizacja pod silnik wyszukiwarki. To pewnego rodzaju proces wpływający na organiczną widoczność w wynikach wyszukiwania.

Prościej ujmując sprawę, jest to optymalizacja witryny, ale również poprawa jej aspektów technicznych, rozbudowa jej treści, a dodatkowo zdobywanie linków pozycjonujących z innych domen w sieci. Co za tym idzie, znacznie poprawia to widoczność oraz rankingowanie.

SEO to jednak nie tylko warstwa tekstowa strony, ale również jej struktura, czyli elementy nawigacyjne, architektura informacji, co dalej za tym idzie również część techniczna i nawigacyjna. Samo poprawienie szybkości i responsywności strony oraz dobrane z odpowiednim umiarem reklamy, w znaczny, ale i pozytywny sposób wpłyną na pozycjonowanie stron. Co prawda czynników, które to poprawiają, jest dużo więcej (mówi się o prawie 200), ale chyba nikt ich jeszcze nie spisał, a to dlatego, że są one tajemnicą Google.

Stosując w takim razie SEO opieramy się głównie na pewnych wytycznych, które są udostępniona, ale także doświadczeniu budowanym testując różne sposoby i analizując ich korelacje.

Podchodząc do sprawy w pewien strategiczny sposób do SEO, rozpatrywać należy je pod kątem kilku kwestii jasno poprawiających jakość naszej witryny.

Przede wszystkim jest to pozyskiwanie ruchu bez konieczności inwestowania w płatne kliknięcia w reklamy na innych domenach, które niekiedy wpływają wręcz odwrotnie na sam odbiór strony. Drugim ważnym elementem jest sama obecność na jednym z największych mediów wyszukiwania, jakim jest Google. Bez tego praktycznie nie ma co myśleć o istnieniu w internecie.

Złożoność tego procesu głównie polega na ciągłym poprawianiem strony pod względem SEO, z uwagi na to, że wszystkie strony stale są aktualizowane, przez co łatwo można wywnioskować, że nie da się w pewnym momencie zoptymalizować strony pod tym kątem w 100% na stałe.

Jeśli chcesz poszerzyć wiedzę na temat digital marketingu, zaglądaj do nas w poniedziałki i czwartki, gdzie stale będziemy dodawać artykuły, które z pewnością rozjaśnią Ci ten tajemniczy temat.

Czym właściwie jest SEO ?