Skip to main content

Biznes E-Commerce w 2020 

Problem koronawirusa SARS-CoV-2, którego wszyscy staliśmy się ofiarami na początku 2020 roku, zmienia na naszych oczach świat, który znamy od lat. Zmienia też branżę internetową. Spory wzrost zyskują apteki i sklepy z suplementami diety oraz sklepy sprzedające gry i oprogramowanie. 

Gdzie nie widać spadku? 

Wyraźny wzrost zamówień notują też sklepy sprzedające sprzęt wędkarski, art. medyczne, multimedia i muzykę oraz artykuły spożywcze. Szczególnie po branży spożywczej – kiedyś kojarzonej wyłącznie z zakupami w sklepach stacjonarnych – widać, że w internecie jest jeszcze sporo miejsca do zagospodarowania przez E-Commerce. Ale kiedy już zacznie się sprzedawać w kanale online, warto, szczególnie w czasie ograniczonego zaufania i dbałości o bezpieczeństwo, pamiętać o kilku istotnych kwestiach, które mogą mieć znaczenie także zza sklepowego biurka.

Zachęcaj klientów do bezdotykowego odbioru towarów

Dzisiaj najważniejsze jest bezpieczeństwo. Staramy się ograniczać kontakt z innymi ludźmi do minimum i warto o tym pomyśleć także podczas prowadzenia E-Commerce.

Sklepy stacjonarne mają bardzo ograniczone możliwości w kwestii docierania do klientów. Odwiedzają je tylko ci, którzy mają dostatecznie blisko, aby wizyta w sklepie im się opłaciła. Nieco większy zasięg osiągają sklepy zlokalizowane w centrach handlowych lub przy głównych ulicach w dużych miastach, do których wielu klientów zagląda niejako przy okazji. Właściciele tych sklepów mogą również liczyć na odwiedziny turystów. 

Najem lokalu w takiej lokalizacji jest jednak bardzo kosztowny. Tak czy inaczej nie sposób prowadzić sprzedaży ogólnokrajowej z jednym sklepem, niezbędnych jest co najmniej kilka placówek. W internecie ograniczenia tego typu nie istnieją. Internauci mają taki sam dostęp do sklepu i jego asortymentu niezależnie od tego, gdzie się znajdują.

Jak zacząć?

Założenie sklepu internetowego wymaga wcześniejszego wyboru oprogramowania. Obecnie dostępne są dziesiątki oprogramowań o zróżnicowanym zakresie funkcjonalności. Część z nich dostępna jest za darmo, a za inne należy uiszczać opłaty abonamentowe. My zrobimy to raz a porządnie. Zaufaj profesjonalistom i napisz do nas! 

Sprawdź nas na:
Facebook
i bądź na bierząco!

Dowiedz się więcej o marketingu na naszym blogu!

jak zwiększyć ruch na stronie

Close Menu
TEL: +48 570 567 188 MAIL: biuro@wickedbrains.com
Translate site »