Skip to main content

Digital Display Advertising

Reklama banerowa w tym roku obchodzi swoje 25 urodziny. Po raz pierwszy banner internetowy wykorzystano 1994 roku w ramach kampanii firmy AT&A, a jego koncept zaskoczył zapewne niejednego posiadacza myszki komputerowej. Od tego czasu forma graficzna reklam online mocno ewoluowała, dostosowując się do zmieniającego świata cyfrowego, dostępnych technologii i nośników mediowych. Dziś display, mimo nie malejącej popularności, zmaga się z wieloma problemami a baner internetowy walczy o najważniejsze miejsce w kampanii, które ćwierć wieku temu zajmował z urzędu. 

Display współcześnie

Digital Display Advertising przez lata swojego panowania przyjmował różne oblicza. Od rozwiązań statycznych, wyszukanych animacji w html/dhtml, czy rozwiązań rich mediowych. Niemniej w powszechnej opinii wielu marketerów reklamy banerowe nie są tak ekscytujące jak np. ciesząca się w ostatnim czasie popularnością reklama wideo czy Facebook adsy

Czy jednak o ekscytację chodzi? Jak wygląda kwestia efektywności formatów wideo w porównaniu budżetu na ich produkcję? Z pomocą w odpowiedzi na to pytanie przychodzi raport firmy Liftoff, zajmującej się pozyskiwaniem użytkowników mobilnych. Wyniki publikowane w opracowaniu Mobile Ad Creative Index nie zaskakują, jeżeli chodzi o koszty produkcji formatu wideo. Średnio jest ona dwukrotnie wyższa względem reklamy banerowej. 

A skuteczność banera wykorzystywanego w reklamie mobilnej jest 120% wyższa niż formatu wideo. 

W czasach mobile first wnioski z tego raportu rzucają zupełnie nowe światło na wykorzystanie i rolę display’a reklamowych kierowanych do użytkowników mobilnych.

Mobile first

Zgodnie z prognozami mediowców nadchodzący rok w obszarze rozwoju rynku reklamowego będzie odbywał się pod hasłem mobile first. Według estymacji ZenithMedia  rok 2019 to czas przełomu. Po raz pierwszy ludzie spędzą więcej czasu w trybie online niż oglądając programy telewizyjne. W Polsce wydatki na reklamę w tym sektorze rosną w rekordowym, dwucyfrowym tempie. Reklamodawcy w poprzednich 12 miesiącach na reklamę w obszarze mobile wydali 23% więcej niż rok wcześniej. Reklama mobilna nigdy nie była tak ważna, ponieważ sama mobilność powinna przyczynić się do 72% wzrostu wydatków na reklamę online 

Dynamiczny rozwój obszaru mobilnego to dla reklamy display kolejny punkt do zagospodarowania. Banery reklamowe są najprostszym i najlepszym rozwiązaniem do budowania zasięgu na rozwijającym się rynku mobile. Reklamodawcy zdają sobie sprawę, że dla konsumentów pierwszy kontakt z produktem odbywa się za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Obecność w tej w przestrzeni, także w zakresie działań banerowych, stało się „must have” każdej kampanii mediowej. 

Zespół Wicked BrainsDigital Display Advertising

Close Menu
TEL: +48 570 567 188 MAIL: biuro@wickedbrains.com
Translate site »