Skip to main content

Jak zwiększyć ruch na stronie

Jak zwiększyć ruch na stronie? Jeśli zorientowałeś się, że na Twoim blogu spada ruch i nie wiesz co jest przyczyną, a nie znasz się na marketingu i szukasz wskazówek, to ten poradnik powinien Ci pomóc! Potraktuj go jako wprowadzenie – podpowiadam w nim, jakie pierwsze kroki powinieneś podjąć, by ruch na blogu się zwiększył.

Prowadzenie bloga to świetny sposób na budowanie komunikacji online firm. Żeby jednak taki firmowy blog spełniał swoje zadanie, jego treści muszą docierać do odpowiedniej liczby odbiorców. Bywa tak, że blog zawiera ciekawe i angażujące artykuły, pisane przez Ciebie albo doświadczonego copywritera, a treść i tak nie dociera do docelowej grupy czytelników – przez co ruch na stronie się zmniejsza. W tym poście wskażę Ci kilka wskazówek, jak wzmocnić słabnący ruch na Twojej stronie.

5 sposobów na zwiększenie ruchu:

  • korzystanie z social media
  • umieszczenie reklamy
  • komentowanie wpisów na innych blogach
  • pisanie postów na najchętniej czytane tematy
  • wysyłanie newslettera

Korzystanie z social media

Ważna jest też przemyślana obecność w mediach społecznościowych, gdyż jest to element, który ma wpływ na ruch. Możesz w ten sposób dotrzeć do milionów użytkowników. Obecnie, dostępne są narzędzia, które umożliwiają komunikowanie się z konkretnymi grupami odbiorców o określonych zainteresowaniach, cechach behawioralnych, czy demograficznych.

Udzielanie się w komentarzach i reagowanie na opinie użytkowników może poprawić ruch. Działaj aktywnie w życiu społeczności, kreuj dyskusje – to może pozytywnie wpływać na rozpoznawalność marki oraz wzbudzać chęć interakcji z treściami na stronie! Takie działania w efekcie przełożą się na ruch na Twojej stronie internetowej. Nie bez powodu głównym wsparciem działań najpopularniejszych blogerów są właśnie kanały społecznościowe.

Mając wystarczający budżet, możesz zacząć promować swój blog, np. na Facebooku. Za pomocą reklamy w social media łatwiej dotrzesz do konkretnych odbiorców (eng. target audience) w danym mieście, o określonym profilu, wieku i zainteresowaniach.

Komentowanie wpisów na innych blogach

Komentowanie treści na innych blogach (eksperckich, firmowych, nawiązujących do Twoich zainteresowań/oferty) jest też dobrym sposobem na zdobycie widoczności. Wybieraj takie miejsca i tematy, jakie skłoniłyby innych komentujących do odwiedzenia Twojej strony. Dziel się swoimi przemyśleniami, doświadczeniami i podlinkowaną treścią (ale nie przesadzaj – wrzucenie linków w każdym komentarzu spowoduje przypięcie łatki spamera, a nie zaufanego specjalisty!). Pamiętaj, by sprawdzać analitykę swojego bloga w miarę regularnie. Poznasz wtedy, które wpisy są najchętniej czytane i komentowane.

Wysyłanie newslettera

Newsletter to świetny sposób na utrzymanie uwagi użytkowników. Wysyłanie e-maili może zwiększyć liczbę powracających na stronę klientów. Poprzez regularne pisanie do klienta, Twój brand pozostanie w ich świadomości. Oczywiście Twoje wiadomości muszą być ciekawe, angażujące oraz spójne z przyjętą strategią, która to musi uwzględniać potrzeby, nawyki i zachowania grupy docelowej, by przynieść pożądany efekt. Poprzez newsletter możesz też informować o nowych postach na blogu i zachęcić do odwiedzin.

Sprawdź nas na:
Facebook
i bądź na bierząco!

Dowiedz się więcej o marketingu na naszym blogu!

jak zwiększyć ruch na stronie

Close Menu
TEL: +48 570 567 188 MAIL: biuro@wickedbrains.com
Translate site »